Delta neutrální přístup

Delta je měřítkem citlivosti hodnoty opce na změnu ceny podkladového aktiva. Delta neutrální portfolio je portfolio složené z pozic, kde se hodnoty kladné a záporné Delty navzájem kompenzují, takže celková čistá hodnota Delta portfolia je nula. Delta neutrální portfolio obsahuje počet akcií odpovídající hodnotě Delta. Tento přístup je základ pro všechny naše strategie. Delta neutrální přístup je velice flexibilní a průběh obchodu se dá velice efektivně řídit, upravovat a přizpůsobovat podmínkám trhu.

Dynamic Hedging

Protože hodnota Delta se při změny ceny akcie mění, musí se množství akcií v portfoliu neustále upravovat. To znamená dynamicky pozici hedžovat na základě měnící se Delty. Tímto způsobem budeme proti pohybu ceny téměř dokonale zajištění. Každá úprava pozice by měla generovat malý zisk. Při velikém pohybu podkladového aktiva by pozice měla generovat větší profit. V každém případě jsou zisky generovány pohybem podkladových aktiv bez ohledu na směr tohoto pohybu.

Arbitráž Volatility

Arbitráž volatility je druh statistické arbitráže, který používáme při obchodováním s delta neutrálním portfoliem. Cílem je využít rozdílu mezi předpokládanou budoucí volatilitou ceny aktiva a implikovanou volatilitou opcí daného aktiva. Při obchodování volatility není rozhodující, jestli cena aktiva bude stoupat nebo klesat, protože delta neutrální portfolio je zajištěné proti pohybu ceny. Rozhodující je, pokud se naplnila prognóza o implikované volatilitě, že v takovém případě je možné také realizovat zisk.

Quantical OÜ
Narva mnt 5
10117, Tallinn, Estonia

+ 420 773 043 773

 

Kontaktujte násOdesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Informace o zpracování osobních údajů naleznete zde.